KURUMSAL PROFİL / Kuruluştan Bugüne GALSAN

1974 yılında kurulan GALSAN, Türkiye’de sanayiciliğin yeni yeni gelişmeye başladığı bu dönemde “plastik enjeksiyon” alanlarında üretim çalışmalarına başladı. 1980’lere gelindiğinde üretim ve hizmet proseslerinde uzmanlaşan ve beyaz eşya sektörünün lider hizmet sağlayıcılarından biri haline gelen GALSAN, bu alandaki çalışmalarını 1990’ların ortasına kadar sürdürdü.
Bu dönem itibariyle Şirket; üretim süreçlerinde önemli bir deneyim, uzmanlık ve profesyonel bir birikim elde etti.

Otomotiv Sanayii’ne Geçiş

2000’li yılların başında otomotiv sanayinin Türkiye’de kendine yer bulmaya başlamasıyla birlikte gelişim gösteren otomotiv yan sanayi alanındaki fırsatları zamanında gören GALSAN, 2000 yılı itibariyle beyaz eşya sektörüne verdiği hizmetlerin yanı sıra otomotiv sanayii için de çalışıp üretmeye başladı.

Dönemin ekonomik gelişmelerini kendi faaliyet alanları çerçevesinde stratejik olarak iyi okuyup doğru analiz eden GALSAN, Gümrük Birliği anlaşmasının da sağladığı fırsatları değerlendirerek stratejik bir kararla otomotiv yan sanayi alanındaki çalışmalarına ağırlık verdi ve büyümeye devam etti.

GALSAN’da Yeni Dönem Üretime, Teknolojiye, İnsana Yatırım…

Otomotivde Mercedes Almanya ve Toyota Fransa için aynı anda üretim yapmaya başlayan GALSAN’ın hizmet verdiği kuruluşlara kısa zaman içerisinde, Honda, Tofaş ve Hyundai, Ford ve Otosan eklendi. Bu süreç itibariyle, otomotiv sektörüne doğru ve emin adımlarla giriş yapan GALSAN, insan kaynağını, sermayesini, tüm fiziksel şartlarını otomotiv yan sanayi için üretim yapmak üzere konumlamaya başladı.

Alınan bu stratejik kararı takiben 2008 küresel ekonomik krizinin etkilerini minimum düzeyde tutmak üzere pozisyon alan Kuruluş, tüm dünya için oldukça zorlu geçen bu sürecin ardından, 2009 yılı itibariyle %100 otomotiv sanayii için çalışmaya başladı.

Üretim ve Kalite Odaklı Yönetim Anlayışı

2013 yılına gelindiğinde GALSAN’da yepyeni bir dönem başladı. Çalışmaların merkezine üretim ve kalite odaklı bir yönetim anlayışı yerleştirildi ve operasyonel performansta optimumun yakalanması daimi hedef haline getirildi. Bu anlayışın benimsenmesiyle eş zamanlı olarak GALSAN mevcut müşterileri ile işbirliklerini daha da sağlamlaştırıp yeni çalışmalara imza atarken, yeni markalara da hizmet vermek üzere önemli adımlar attı.

Şirket bugün, kazandığı dinamik ve yenilikçi yapısıyla 330 çalışanı ve son teknoloji ile donatılmış yeni makine parkı sayesinde yılda 20 milyon parça üretim kapasitesine ulaşmış bulunuyor.

2008 yılına gelindiğinde kuruluşun üretim çalışmalarında cirosunun yarısını otomotiv, yarısını beyaz eşya sektörü oluşturuyordu.